Aktualizacja:
14-04-2007
 
2005/2006
2004/2005
2003/2004
2002/2003
2001/2002
-- 2006 --
WRZESIEŃ

9 września: spotkanie integracyjne dzieci i młodzieży biorących udział w półkoloniach (wspomnienia, agapa - pizza, wyjście w plener)

15-17 września: wycieczka w Bieszczady (wejście na Tarnicę, przejście przez Połoniny)

PAŹDZIERNIK

14 października: organizowaliśmy w sali widowiskowej Zamku Kazimierzowskiego w Przemyślu, finał wcześniej ogłoszonego konkursu" Moje wzrastanie ku pełni człowieczeństwa "Konkurs miał formę prac plastycznych, literackich i krótkich form muzyczno-teatralnych.
Na konkurs wpłynęło 600 prac plastycznych , 130 literackich i  zaprezentowano na scenie13 miniatur. (więcej w ikonie - "15-lat wzrastania"),

17 października: uczestniczyliśmy po raz drugi  w kolejnej promocji ksiązki Ks. Tadeusza Patera " Listy o Kresach". Prezentowaliśmy krótki program wokalno muzyczny, stosowny do okazji, a więc nawiązujący do  treści książki.

20 października:  grupa wokalno-muzyczna połączonych sił z Przemyśla i Radymna  wyjechała do Kolbuszowej na odbywający się tam konkurs piosenki turystycznej.  W zmaganiach brało 34 zespoły. Udało się wyśpiewać II miejsce w kategorii gimnazjum.

23 października byliśmy z gratulacjami  20 lecia przyjęcia sakry Biskupiej. Ks. Arcybiskupa Józefa Michalika. Udało nam się uzyskać wpis do naszej kroniki oraz  zrobić pamiątkowe  zdjęcie.
28października złożyliśmy życzenia Ks. Tadeuszowi Paterowi oraz Ks. Tadeuszowi Kocórowi. Obu solenizantów odwiedziliśmy osobiści wręczając oprócz życzeń  świetlicowe upominki
 *Cały październik (od maja do końca grudnia) uczestniczymy w intensywnej edukacji, dodatkowych korepetycjach z j. angielskiego, matematyki  oraz zajęciach muzycznych. Taką możliwość mamy dzięki   dotacji  z Ministerstwa Edukacji uzyskaną za pośrednictwem Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Wykorzystujemy tę szansę bardzo skrupulatnie.

LISTOPAD

Listopad: przygotowujemy się już do świąt. W świetlicach w Radymnie i Przemyślu każda wolna chwila przeznaczona jest na produkcję Kartek świątecznych. Zaczynamy także naukę  nowych kolęd i pastorałek, także w  wersji j. angielskiego.

12 listopada: imieniny P. Renaty Nowakowskiej, dyrektor przemyskiego centrum Kultury i Nauki Zamek. Z tej okazji życzymy P. Renacie dużo zdrowia i pomysłów  w podejmowaniu licznych inicjatyw na wzgórzu zamkowym.

GRUDZIEŃ

Bardzo pracowity. Przygotowaliśmy w Przemyślu ok. 700 kartek świątecznych, w Radymnie 250 oraz różnego rodzaju ozdób świątecznych: aniołki, Chinki, dzwoneczki itp. Wykorzystaliśmy mnóstwo papieru i innych materiałów min. takich, które trafiają do śmietników. Część przeznaczyliśmy na kiermasz pozostałe przekażemy życzeniami.
- pamiętaliśmy o naszych wolontariuszach z okazji przypadającego 5. 12. Międzynarodowego Dnia Wolontariusza,
6 grudnia: przybył do świetlic św. Mikołaj w Przemyślu przy pomocy ks. Kleryków z Wyższego Seminarium Duchownego.
9 grudnia: przypadały imieniny P. Prezydenta Wiesława Jurkiewicza więc udaliśmy się do Magistratu z najlepszymi życzeniami.
- Pilnie uczestniczymy (w Radymnie i Przemyślu) w kontynuacji Programu wyrównywania szans edukacyjnych dzięki, któremu uzupełniamy wiedzę z j. angielskiego, matematyki. Grupa muzyczno-teatralna przygotowuje się do Noworocznego Koncertu Jasełkowo-Kolędowego. Najwięcej satysfakcji w obu świetlicach dostarcza nam udział w warsztatach tanecznych. Sfinalizujemy nabyte umiejętności podczas Koncertów noworocznych.
17 grudnia: połączona grupa z Przemyśla i Radymna uczestniczyła w przesłuchaniu do Ogólnopolskiego Finału Konkursu Kolęd i Pastorałek w Będzinie.
22 grudnia: to dzień wigilii w świetlicach w Radymnie i Przemyślu
- w etapie poświątecznym, czas spotkań z tradycja, intensywnej pracy nad jasełkami.

STYCZEŃ

13 stycznia:  uczestniczyliśmy w III Wojewódzkim Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Jarosławiu. Już trzykrotnie byliśmy jego uczestnikami- wyróżnionymi jak i też nagradzanymi.
W tym roku świetlicę w Przemyślu reprezentowały Joanna Fudali i Karolina Dobosz (wyróżnienie) , zaś z Radymna - Anna Regin i Ewa Sabatowska.

14 stycznia: wspólne kolędowanie na Zamku w Krasiczynie. Kolędowaliśmy  m.in. z chórem z Katedry Greckokatolickiej, z podopiecznymi z ośrodka im. Św. Brata Alberta ora z młodzieżą ze szkół w Olszynach oraz Krasiczynie. Było wspólne łamanie się opłatkiem . Z naszego repertuaru zaśpiewaliśmy pastorałki "Aniołek najładniejszy" oraz  "Tobie Mały Panie". Po tym dniu napełniliśmy się nowymi doświadczeniami i niezapomnianymi chwilami.

21 i 28 stycznia: odbyły się koncerty jasełkowo - kolędowe pod hasłem: "Rodzino święta przykładem nam służ". Zostały on zaprezentowane dla szerokiej publiczności w Sali teatralnej przemyskiego Zamku oraz MOK-u w Radymnie Scenariusz przedstawienia został oparty na idei krzewienia i podtrzymywania podstawowych wartości chrześcijańskich - rodziny, dobra, miłości. Wzorem i przewodnikiem była dla nas Święta Rodzina z Nazaretu.
Jasełkowo-kolędowe koncerty był dziękczynieniem składanym sympatykom i darczyńcom "WZRASTANIA".

LUTY
  • Od  paru tygodni świetlica ma swój indywidualny wkład w sobotnia ramówkę Radia Fara. W każda sobotę wyznaczona grupa dzieci, prowadzi audycję radiowa dla swoich rówieśników, zapoznaje ich z religijnymi czasopismami, w skrócie przedstawia ich treściową zawartość. W pracy tej nieocenionymi pomocnikami SA zawsze nam życzliwe siostry: Karolina i Katarzyna. Małych, średnich i dużych zapraszamy przed radioodbiorniki w każda sobotę o godzinie 10.30

  • Pożegnanie stażystek P. Madzi, P. Ani oraz P. Krysi. Przygotowaliśmy w tym dniu akademię pożegnalną aby podziękować za trud i serce włożone w prace w naszej placówce a zarazem życzyć wielu sukcesów .

2 luty: z jasełkowym koncertem odwiedziliśmy już tradycyjnie chorych w Szpitalu Wojewódzkim w Przemyślu. Spotkaliśmy się z dziećmi  przebywającymi w szpitalu , obdarowaliśmy je słodkościami, następnie uczestniczyliśmy we Mszy Świętej sprawowanej w kaplicy Szpitalnej. Kulminacyjnym punktem było wystawienie jasełek dla wszystkich chorych i uczestniczących w Eucharystii.

12 luty: rozpoczęcie zimowiska. Jak  co roku  w świetlicy "WZRASTANIE" organizowane były ferie zimowe. W aktywnym i twórczym wypoczynku uczestniczyło ok. 40 osób Przemyślu i podobna liczba w świetlicy w Radymnie. Udało im się udowodnić swoim rówieśnikom, że czas wolny można spędzić z dala od destrukcyjnych gier komputerowych, nieodpowiednich filmów i programów. W programie były atrakcyjne zajęcia plastyczne, muzyczne i literacki. Grupowe rywalizacje, "filmoteka", tańce , karaoke, rajdy ponadto lekcje biblioteczne i ekologiczne. Dużą atrakcją był teatrzyk bajkowy i wyjazd do Łańcuta. Warte obejrzenia było podsumowanie ferii przygotowane przez dzieci, tutaj pomysłowości nie było końca.

15 luty: bal karnawałowy połączony z popisami grupy młodszej i starszej z Radymna i Przemyśla. Pod przewodnictwem P. Zosi  grupa najmłodsza prezentował tańce integracyjne min. z KLANZY bawiąc przy tym całą salę. Starsi natomiast pod wodzą P. Eweliny prezentowali walce, tanga, polonez oraz tańce integracyjne, podrywające do zabawy nawet najbardziej zatwardziałych.

MARZEC

16 marzec: święto Klemensa Longine- patrona piekarzy. W tym dniu podziękowaliśmy Panu Zbigniewowi Doboszowi za jego bezinteresowną pomoc, ofiarność i serce.

17 marzec: to dzień imienin ks. Zbigniewa Suchego, wyśpiewaliśmy życzenia życząc wiele zdrowia , silnej wiary w Bożą Opatrzność oraz wspaniałych pomysłów w pracy redaktorskiej.

19 marzec: delegacja obu świetlic złożyła życzenia imieninowe Jego Ekscelencji Arcybiskupowi Józefowi Michalikowi. Wszelkich Łask Bożych i Opieki Matki Najświętszej a także zdrowi, radości  oraz życzliwości od ludzi i trwania obronie prawdy .
Nasze szczere życzenia kierowaliśmy także do Księdza Oficjała Sądu Biskupiego Józefa Bara.

  • Nadchodząca wiosna skłoniła nas do podjęcia ćwiczeń kształtujących naszą sylwetkę. Wyrabianiu kondycji fizycznej służą nam nie tylko piesze wędrówki ale zajęcia z aerobiku prowadzone raz w tygodniu w świetlicy w Przemyślu.

  • Tradycyjnie włączamy się do uczestnictwa w konkursach organizowanych przez różne instytucje kultury i szkoły.

  • Przygotowywanie ozdób i kartek świątecznych sprzedawanych podczas kiermaszu.

21 marzec: powitaliśmy Wiosnę  wykonując prace plastyczne oraz zmieniając dekorację w świetlicy.

23 marca: w kościele w Radymnie świetlica prowadziła Drogę Krzyżową dla dzieci. Czytany tekst poszczególnych stacji przez wychowanków, śpiewane pieśni pozwoliły na jeszcze głębsze przeżycie nabożeństwa.

30 marzec: dzieci i młodzież w Przemyślu czynnie uczestniczą w Drodze Krzyżowej poprzez czytanie rozważań i śpiew pieśni oraz kanonów.

KWIECIEŃ

2 kwiecień: w tym dniu szczególnie wspominaliśmy naszego rodaka papieża Jana Pawła II - w rocznice jego śmierci. Modliliśmy się w Jego intencji, oraz dziękowaliśmy za to co dla nas uczynił.

3 marzec: złożyliśmy życzenia imieninowe Panu Prezydentowi Ryszardowi Lewandowskiemu

  • Złożyliśmy życzenia Świąteczne wszystkim naszym przyjaciołom, darczyńcom ofiarując wykonana przez nas kartkę i upominek.

10 kwietnia: odbyło się w świetlicy śniadanie wielkanocne. Na stole oprócz tradycyjnego żurku z kiełbasą i jajkiem nie zabrakło babki, chrzanu, oraz słodkości. Czas przy stole umilaliśmy sobie opowiadając o zwyczajach i tradycjach świątecznych.

MAJ

Tradycyjna Majówka integracyjna obu świetlic: rozgrywki, turnieje sportowe, Nabożeństwo liturgiczne i agapa u sióstr Serafitek przy ul. Reymonta 12
- wydanie przez świetlicę 100 - tnego Jubileuszowego numeru Gazetki Nowinka, wizyta w redakcji gazety codziennej Nowiny, gratulacje wpisy do kroniki min. P. Burmistrza, Ks. Proboszcza,
- uroczyste świętowanie dnia matki,
- udział w Heluszu (na zaproszenie Ks. Proboszcza) w pikniku organizowanym przez parafię Chrystusa Króla, okazja do wspaniałej zabawy.

CZERWIEC

Brawo, Cieszymy się - mamy swojego posła
- 1 czerwca reprezentantka Aneta Mielnicka uczestniczyła w specjalnej sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży, co możliwe było dzięki aktywności własnej, napisaniu pracy konkursowej na temat: Moja ojczyzna wobec procesów globalizacji oraz zakwalifikowaniu przez jury.
- również 1 czerwca zespoły śpiewające z Radymna; młodszych i starszych,
Uczestniczyli w konkursie piosenki; "Koszyk malin". Wyśpiewane zostały miejsce II i III w różnych kategoriach wiekowych.
3 czerwca odbyło się w Radymnie tradycyjnie organizowane przez Stowarzyszenie "Święto Rodziny", czyli plenerowy Festyn. Znaczącą częścią programu było rozstrzygnięcie konkursu, wręczenie nagród i dyplomów: Polska tradycją malowana Pomimo niepewnej pogody, ( ciężkie burzowe chmury przeszły obok Radymna) frekwencja była znakomita i chyba nikt się nie nudził,, bo atrakcji było wiele; piosenki, tańce, tresura psów, jazda kucykiem i na koniu, zagroda garncarska z pysznym jadłem i prawdziwie lepiącym garncarzem itp.
9 czerwca skromna reprezentacja świetlic z Radymna: Karolina, Ewa i Klaudia z Przemyśla uczestniczyła w Finale konkursu muzycznego: Słowa Jana Pawła II w Piosence. W jury konkursowym była P. Małgorzata Kożuchowska - udało się zrobić pamiątkowe zdjęcie i zdobyć autograf.
9 czerwca - również inna grupa była laureatem Festiwalu Piosenki Turystycznej w Wapowcach. Tam także zdobyte zostały dwa III miejsca w kategorii dzieci i gimnazjalistów. Istotne też były formy dodatkowe takie jak: ognisko, pieczenie kiełbasy, przejażdżka kucykiem.
26 czerwca uroczyste podsumowanie roku pracy w świetlic, a doświadczeń było wiele, więc wspominane były te, wesołe, aktywne wydarzenia.

LIPIEC - SIERPIEŃ

Półkolonie w Przemyślu i w Radymnie z wieloma atrakcjami programowymi. Z racji bardzo upalnej aury z przyjemnością półkoloniści korzystali z basenu w Jarosławiu.
25, 26, 27 lipca odbyła się wycieczka do Krakowa i w Tatry. Królewski Kraków zachwycił zwłaszcza tych, którzy przybyli tu po raz pierwszy. Dzięki przewodnikowi udało się dowiedzieć wiele na temat Wawelu i innych zabytków min. Kościoła Mariackiego, Rynku. W Tatrach cała 50 osobowa grupa dotarła: w pierwszym dniu do Hali Gąsienicowej natomiast w drugim na Halę Rusinowa. Nie mogło zabraknąć pokłonu Matce Bożej Królowej Tatr w jej sanktuarium na Wiktorówkach. Polecaliśmy w modlitwie rodziny i dobroczyńców Wzrastania.
Różnorodne programy i specyficzne zajęcia - tworzące klimat i atmosferę wakacji w mieście sprawiły, że nie wyjeżdżając na kolonię, czy obóz, we własnym mieście można było być zadowolonym i nie nudzić się. O takich doświadczeniach przekonywali uczestnicy wszystkich przybyłych na podsumowanie turnusów. W Radymnie na zakończeniu byli min. P. Burmistrz, Ks. Proboszcz, P. Dyrektor Szkoły Podstawowej i Rodzice.